KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15539209
nr 1553 9209
Ejnar Vianden
(1912-1981), Sverige
Pastell, Flicka. Signerad, daterad -64. Bildmått: 46x36 cm, yttermått inklusive ram: 69x59 cm
Ejnar Vianden, svensk bildkonstnär född 1912 i Stockholm, död 1981 i Bollnäs.
Utrop:
500 kr
måndag 31 juli 2023
kl 20:15:23
Ejnar Vianden
Läs mer om Ejnar Vianden